Strona główna BIP Misja Organizacja i Zarząd Historia Skargi i wnioski Kontakt
Szpital Powiatowy
Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna
Zespół Pracowni Diagnostyki Obrazowej
Rehabilitacja ambulatoryjna i stacjonarna
Mammografia i programy profilaktyczne
Pogotowie Ratunkowe
Stacja Dializ
Zakład Opiekuńczo Leczniczy
Zakład Opieki Paliatywnej
Laboratorium Centralne
Druki do pobrania
Cennik
Fundusze Europejskie
Zamówienia publiczne
Zapytania ofertowe

Centrum Profilaktyki Medycznej I Promocji Zdrowia

Krotoszyn ul. Floriańska 10
tel. 62 588-03-89; 062 588-04-04 wew.442
Kierownik : mgr Krystyna Olejniczak


Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie, Centrum Profilaktyki Medycznej i Promocji Zdrowia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia świadczy usługi profilaktyczne, od 2000 roku wykonywane są bezpłatne badania przesiewowe w kierunku raka szyjki macicy, a od 2001 roku realizujemy program profilaktyki raka piersi i program profilaktyki raka szyjki macicy. Badania te cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony pacjentek, jak i lekarzy.

Badania mammograficzne i cytologiczne udzielane są bezpłatnie w ramach profilaktycznych programów Narodowego Funduszu Zdrowia. Celem powyższych badań jest zmniejszenie wskaźnika umieralności kobiet na raka piersi i raka szyjki macicy oraz podniesienie poziomu wiedzy kobiet na ten temat. Szczególnie dlatego, że o sukcesie leczenia nowotworu decyduje jego wczesne wykrycie. Lata doświadczeń pokazują, że nawet regularne wykonywanie badań i otrzymywanie prawidłowych wyników wcale nie oznacza, że kolejne badanie będzie prawidłowe. Ważne jest by nie lekceważyć profilaktycznych badań nawet w sytuacji, gdy nie odczuwa się żadnych dolegliwości. Zgłaszanie się dopiero na badanie w sytuacji gdy coś sobie wyczuwamy lub zaobserwujemy niepokojące nas zmiany, wiąże się często z większym ryzykiem zachorowania na nowotwór piersi, czy nowotwór szyjki macicy.

W Centrum Profilaktyki Medycznej i Promocji Zdrowia wykonywane są również diagnostyczne badania mammograficzne na podstawie zlecenia lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. W celu uniknięcia sytuacji frustrujących związanych z oczekiwaniem na badanie mile widziana jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna na określony dzień.Rejestracja telefoniczna pod numerem: 062 588-03-89 lub 062 588-04-04 wew.442 Rejestracja osobista - CPMiPZ ul. Floriańska 10 (I pietro)
Szkoła Rodzenia:
63-700 Krotoszyn
ul. Floriańska 10
tel. 062 588-04-04 wew. 442, 478
piątek - wykłady 15:30-16:30
piątek - ćwiczenia 16:30-17:30

Powrót